עמוד הבית בלוג מהן הדלתות האמינות ביותר שעמידות לפריצות?
מהן הדלתות האמינות ביותר שעמידות לפריצות?
שתף
22 יונ 2023

בכל הנוגע לדלתות נפוצות בישראל, ישנם שני סוגים עיקריים: פנים וחוץ. אלו קטגוריות ה"אם" של דלתות מסוגים שונים, כאשר ישנן גם סאב-קטגוריות של דלתות מסוגים שונים. לא בטוחים באיזו דלת עמידה מפני פריצות לבחור? הנה המידע המלא, המשיכו קריאה זריזה.

דלתות פנים משמשות בדרך כלל בתוך הבית או במשרדים, אבל ישנן דלתות מסוגים שונים וכל אחת מהדלתות מתאפיינת ביתרונות וחסרונות אחרים. בתוך כך, אלומיניום נחשב אחד מחומרי הגלם הכי איכותיים ועמידים שיש כיום בשוק. אבל, לפני שמחליטים סופית על דלתות אלומיניום, חשוב לקחת בחשבון גם את האופציות האחרות, כמו למשל:

  • דלתות עץ: נחשבות עמידות, אך עשויות להצריך תחזוקה. 
  • דלתות בריח: אלו הן דלתות נפוצות מאוד בישראל, נחשבות עמידות מאוד. 
  • דלתות אלומיניום: חומר גלם איכותי מאוד אשר אינו מחליד.

מדוע דלתות אלומיניום מומלצות?

באופן כללי, דלתות אלומיניום נחשבות לאיכותיות בגלל החוזק והעמידות שלהן, אבל בהחלט לא רק. מעבר לכך, דלת בלגית מאלומיניום נחשבת למאוד בטוחה ועמידה מאוד מפני שלושה אלמנטים עיקריים:

  1. פריצות – קשה מאד לפרוץ דלתות אלו ע"י כלי פריצה סטנדרטיים.
  2. בלאי טבעי – אלומנייום נחשב חומר גלם שמחזיק מעמד במשך שנים רבות. 
  3. קורוזיה – ידוע כי אלומיניום הוא חומר שאינו מפתח קורוזיה כמו חומרים אחרים (ברזל). 

כמו כן, דלתות בלגיות אלומיניום נחשבות קלות משקל, מה שאומר שקל לשנע אותן וקל יחסית להתקין אותן.

אילו דלתות נוספות נפוצות בישראל?

מלבד דלתות כמו רב בריח, עץ, דלתות בלגיות מאלומיניום ודלתות חסם, בישראל ישנן גם דלתות נפוצות אחרות שנחשבות עמידות. עם זאת, לא כל הדלתות האלו יהיו עמידות מפני פריצות כמו דלת בלגית מאלומיניום או דלת בריח. בין הדלתות השונות בארץ, תוכלו למצוא את הבאות:

  • דלת פולימרית (עמידה למים)
  • דלת פלדה (נחשבת עמידה מאוד לפריצות)

כאשר בוחרים את הדלת הנכונה לדירה, חשוב אמנם לקחת בחשבון את הנושא של האבטחה. אבל, מעבר לנושא של הבטיחות בבית, חשוב לשים את הדגש הנכון על אלמנטים עיצוביים שונים. אלו מתבטאים לא רק בדלת עצמה, אלא גם במסגרת שלה, בסוגי הצירים, המשקופים, אולי אפילו הפרזולים שעל הדלת וכן הלאה. 

לסיכום, מה נחשב הכי מומלץ נגד פריצות?

בסופו של יום, באמת שזה הכול עניים של תקציב. בעוד כי דלתות בלגיות מאלומיניום יכולות להיות מאוד מומלצות עקב היתרונות שלהן, חלק מהאנשים יבחרו ללכת אפילו רחוק יותר. למשל, להתקין דלת פלדה מחוסמת או בכלל משוריינת. 

לכן, לפני שמחליטים על דלת זו או האחרת, חשוב להגדיר תקציב לפרויקט. במהלך הגדרת התקציב להחלפת הדלת, מומלץ לחקור קצת את השוק ולהשוות הצעות מחירים. ככה ניתן לחסוך לפעמים מאות שקלים על הפרויקט. 

 

ייעוץ בוואטסאפ