עמוד הבית בלוג איך למנוע פריצה לבית? 
איך למנוע פריצה לבית? 
שתף
16 נוב 2022

חשים בצורך לאבטח את ביתכם? הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבדוק האם יש בבית שלכם נקודות תורפה כלשהן. המשמעות היא שעליכם לברר אם יש חלונות או דלתות שאינן נעולות ומאובטחות כהלכה. מה הלאה? המשיכו לקרוא. 

כאשר מדובר על אבטחת הדירה, הצעד הכי חכם הוא להתקין מערכת אזעקה ואמצעי אבטחה נוספים כמו חיישני תנועה, מצלמות ואף מצלמות עם ראיית לילה או מנעולים חכמים. בשלב הראשון, כדאי לשקול להחליף את הדלת הישנה לדלת פלדלת או בריח מסוג אחר. בשלב השני, תעברו לבחון את המנעול שלכם. בואו נבין מהם מנעולים חכמים וכיצד מסייעים באבטחת הדירה.

מנעולים חכמים להגברת אבטחת הדירה 

מנעולים חכמים הם סוג של מנעול המשתמש בלוח מקשים אלקטרוני לפתיחת הדלת, כמו גם באמצעים טכנולוגיים אחרים לזיהוי אלו אשר מותרים לכניסה לדירה. למשל, ישנם מנעולים חכמים שנשענים על טכנולוגיית קריאת טביעות אצבע.

המנעול החכם יכול להיות מותקן על דלת הכניסה, הדלת האחורית, או אפילו על חלק מסוגי הרכבים, כאשר מנעול זה מקשה הרבה יותר על מישהו אחר לפרוץ פנימה. יתרון נוסף טמון בכך שניתן לשלוט על המנעולים הללו בד"כ מרחוק באמצעות אפליקציה בטלפון. ומה לגבי מצלמות אבטחה בבית? המשיכו לקרוא. 

התקנת מצלמות אבטחה בדירה או בסביבת הבית 

התקנת מצלמות אבטחה בדירה היא דרך מצוינת לפקוח עין על הרכוש שלכם ולשמור על עצמכם. אפשר באמצעותן לעקוב אחר הנעשה בתוך ומחוץ לבית, כמו גם במגרש החניה, בחצר הפרטית ועוד. תהליך ההתקנה לא כל כך מסובך והוא אמור לקחת פחות מיממה לסיום, אבל חשוב להיעזר במתקינים מקצועיים.

בסופו של דבר, היעילות של המצלמות תהיה טובה רק כמו ההתקנה שלהן. אם תאתרו מתקיני מצלמות אבטחה איכותיים ובעלי ניסיון, הם יספקו לכם שירות נרחב יותר מאשר ההתקנה עצמה. למשל, הם יוכלו לייעץ לכם היכן להתקין את המצלמות ולאתר נקודות אסטרטגיות לתיעוד הנעשה בסביבת הבית. ולא פחות חשוב, יהיה תמיד כדאי לדסקס בנוגע להחלפת הדלתות. 

החלפת דלתות להגברת האבטחה בבית 

בית בטוח הוא בית עם דלתות חזקות וכאלו שגם נראות חזקות. אתם רוצים דלת שלא רק תהיה חזקה מאוד, אלא גם דלת שמעוצבת בצורה כזאת שהפורצים הפוטנציאליים מיד מבינים שמדובר בעבודת פריצה מאוד קשה. לכן, העיצוב של הדלת משרת אתכם גם ברמה הפונקציונאלית-אבטחתית.

בעוד כי ישנן גם דלתות עץ מאוד חזקות וכבדות, בדרך כלל אנשים בוחרים בדלתות בריח מסוגים שונים. ואם כבר החלפתם את הדלת, יהיה חשוב גם להחליף את מנגנון הנעילה הישן שלכם. אנחנו לא בהכרח אומרים להוציא המון כסף על מנעולים חכמים, אבל בהחלט יהיה כדאי לשקול החלפת צילינדר וכך תוכלו ללכת לישון בידיעה שהדירה שלכם הכי מאובטחת שאפשר. 

ייעוץ בוואטסאפ