אזורי שירות
עמוד הבית בלוג איך בנוי הצילינדר שלנו?
איך בנוי הצילינדר שלנו?
שתף
11 אוק 2020

נתחיל בלהבין את עולם המנעולים, כיום קיימים בשוק מגוון רחב מאוד של מנעולים ברמות אבטחה שונות אך למרבית המנעולים השיטה היא אותה שיטה.

איך בנוי הצילינדר שלנו?

1) בכל מנעול קיימים פינים עליונים ופינים תחתונים, מעל הפינים העליונים יש קפיץ שמפעיל לחץ תמידי על הפינים בכדי שתמיד יהיו במצב סגור.
2) הפינים העליונים בדרך כלל הם במידה 0 והפינים התחתונים משתנים. למה הכוונה? בכל מפתח בריחי ישנם חורים בגדלים שונים וכך גם גודל הפינים התחתונים, בזמן כניסת המפתח לצילינדר הפינים עולים למעלה למצב בו המפתח מאפשר להם להגיע (לפי גודל החורים במפתח)
וכשהפינים מגיעים למצב מאוזן הצילינדר יכול להסתובב בקלות, במידה ונכניס מפתח שהחורים שלו שונים מגודל הפינים התחתונים לא נוכל לפתוח את הצילינדר! בסוף המאמר תוכל לצפות בוידאו המסביר על הצילינדרים החדשים והמוגנים ביותר.

פריצה בשיטה של דגדוג – הפורץ משתמש בכלי דגדוג עדינים (פיקלים) ומצליח להזיז את הפינים המרכיבים את הצילינדר.
כלי הדגדוג מבצעים בעצם את פעולת המפתח. הצילינדר לא ניזוק ובמנעול הדלת לא ישארו סימנים המעידים על פריצה. פריצה זאת יעילה בדרך כלל במנעולים משוננים ולא במנעולים בריחיים.

פריצה על ידי קידוח – הפורץ מגיע עם מקדחה נטענת או מקדחה חשמלית וקודח בתחתית הצילינדר על מנת לקדוח את כל הפינים המחזיקים את הצילינדר נעול ישנם צילינדרים המוגנים מפני קדיחה ובמקרה כזה יש לעבוד עם כרסום לעומק של 1 ס"מ בגובה הפינים ואז יש אפשרות לקדיחת הפינים ולהביא את הצילינדר למצב אפס המאפשר לפתוח את הדלת.

ייעוץ בוואטסאפ