עמוד הבית בלוג פרצו לכם לבית? הנה, כל מה שאתם חייבים לעשות מיד אחרי
פרצו לכם לבית? הנה, כל מה שאתם חייבים לעשות מיד אחרי
שתף
16 יונ 2021

יש לא מעט מצבים בחיים שמעמידים אותנו בפני תחושת חוסר אונים. פריצה לבית, יחד עם חוסר האונים הזה, החרדות וגם הכעס היא לא עניין של מה בכך, ולמעשה היא אירוע שלא פשוט להתמודד איתו. גם אם לא גנבו לכם פריטים יקרי ערך, העובדה שאנשים זרים נכנסו לביתכם, לאותו מקום פרטי שבו אתם אמורים לחוש בטוחים, איננה קלה להתמודדות. אז, לאחר שזיהיתם זאת ונשמתם עמוק, הנה כל מה שאתם חייבים לעשות מיד אחרי:

עדכון כל הגורמים הרלוונטיים

חזרתם הביתה וזיהיתם שפרצו אליו? דבר ראשון, צרו קשר ישירות עם המשטרה. אל תגעו בדבר, אל תזיזו רהיטים ואם אתם יכולים, צאו מחוץ לבית והמתינו לידו. התקשרו למשטרה ודווחו על הפריצה. ספרו בדיוק מה קרה (מה אתם רואים) והמתינו עד להגעת השוטרים. כשהם יגיעו אליכם תצטרכו לתאר להם מה אירע, מה ראיתם כשחזרתם הביתה וכל פרט אחר שחשוב שיידעו. אם יד לכם מצלמות אבטחה, זה הזמן לבדוק אותן ולגלות מי ביצע זאת ומה קרה. 

בדיקה האם חסרים פריטים שונים

כדאי לכם לבדוק היטב האם חסרים לכם פריטים שונים וגם מה בדיוק. חשוב שתעשו זאת כשאתם רגועים ככל שניתן או בעזרת אנשים שאתם סומכים עליהם. עברו חדר חדר ובדקו האם חסר שם משהו. אם יש לכם פריטים יקרי ערך, תכשיטים, כלים מיוחדים וחפצי אמנות, אם אתם מחזיקים בבית כסף או אולי יש לכם כספת בבית, בדקו אותה והאם נגנב מה שהיה בה.

בכל מקרה, חשוב שתכינו רשימה מסודרת ורק לאחר מכן, ובהנחה ואכן יש לכם ביטוח, פנו לחברת הביטוח שלכם ודווחו אודות האירוע. אם דאגתם לרכוש ביטוח תכולה, יגיע אליכם, סביר להניח, שמאי, ייבחן את האירוע, ייעזר בדיווח ובסיכום של המשטרה כדי שתוכלו להפעיל את הפוליסה שלכם. 

הזמנת שירותי ניקיון

אחרי פריצה הבית נראה, לרוב, כמו אחרי מלחמה. הכל מבולגן, הלכלוך חוגג ובאופן כללי גם האנרגיות במקום לא טובות. הזמנת שירותי ניקיון בתים במקרה הזה יכולה לעזור לכם להחזיר, וגם אם במעט, את התחושה הנעימה לבית, אז שהחשש וחוסר האונים יתפוגגו. שירותים אלה כוללים ניקיון כל חדרי הבית באמצעות חומרי ניקיון מיוחדים וגם ציוד מתאים.

הניקיון עצמו יסודי מאד והוא נעשה תודות לצוותים מקצועיים ומנוסים המגיעים ישירות אליכם. שירותי ניקיון בתים יאפשרו לכם, למרות האיום שוודאי תחושו תחילה, לשוב ולהתגורר בבית. החדרים יחזרו להיות בדיוק כפי שהיו, הכתמים והסימנים שייתכן והשאירו לאחר שביצעו פריצת דלתות ייעלמו וכך גם האבק והלכלוך. 

לסיכום

פריצה לבית היא חוויה טראומטית ולא נעימה. יחד עם זאת, אם תקפידו לפעול נכון מיד לאחריה, תוכלו לשוב לביתכם במהרה ולחזור לחוש בטוחים בו. 

ייעוץ בוואטסאפ